Категорії розділу

Міні-чат

Наше опитування

Чи потрібно створення єдиної Української Православної Помісної Церкви
Всього відповідей: 96

Статистика

Офіційний сайт м. Шостка


Православне інтернет-радіо "Просфора"


Відправ SMS
 зі своїми побажаннями
і підтримай наш сайт


Переклад
translate

Locations of visitors to this page
____________________
ДРУЗІ САЙТУ:
Головна » 2009 » Грудень » 27 » 25 грудня в Сумській єпархії відбулися єпархіальні збори духовенства.
25 грудня в Сумській єпархії відбулися єпархіальні збори духовенства.
22:51

25 грудня під головуванням Преосвященнійшого Мефодія, єпископа Сумського і Охтирського відбулися загальноцерковні річні єпархіальні збори в Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Суми. На зборах були присутні все духовенство єпархії та запрошені гості.

Розпочалися збори Божественною Літургією, яку очолив Преосвященнійший Владика. Під час Літургії все духовенство області мало змогу приступити до Святої Тайни Сповіді та Причастя, тим самим духовно підготувавши себе до приходу Новонародженого Христа. Нагадаємо, що за встановленою традицією в єпархії загальноцерковні єпархіальні збори проводяться двічі на рік, а саме: перед Різдвом Христовим, та перед Святою Пасхою, Воскресінням Христовим.Під час Літургії Преосвященнійший Владика Мефодій рукоположив в сан диякона Володимира Вороненка 1969 року народження. Диякон Володимир богослужбову практику буде проходити у благочинного Білопільського району ієрея Петра Савоніка. Після пресвітерського рукоположення буде направлений на одну із парафій області.
Після Літургії Владика відзвітував перед духовенством області за роботу, яка проводилася в єпархії, зокрема наголосив на питанні будівництва та відкритті храмів у нашій єпархії, а їх за минулий рік було побудовано та освячено чотири, крім цього завершуються будівництва ще декількох храмів у різних районах нашої області. Представив нових священиків, які були прийняті в клір єпархії за минулий рік, наголосив на роботі кожного священика на парафії та благочинні зокрема: було піднято питання відкриття недільних шкіл на тих парафія де ще не відкриті такі школи, наголосив владика також на питанні належного упорядкування парафіяльної документації та на інші поточні парафіяльні справи.
Після звіту Владики було надано слово голові Міжрайонної Церковної Громадської Ради М.І. Зв’язці.

Микола Іванович звернувся до присутніх з наступним словом:

Ваше Преосвященство,Преосвященнійший Владико Мефодій, поважне духовенство Української Православної Церкви Київського Патріархату, дорогі співвітчизники!

Я Зв’язка М.І., працюю начальником УПСЗН Роменської РДА.

14 жовтня 2007 р. Крайовий Отаман Сумщини, генерал-отаман Українського козацтва Микола Кобозєв присвоїв чергове козацьке звання: Осавул-корінний Українського козацтва з правом носіння одностроїв встановленого зразка.
В грудні 2009 р. з благословення Преосвященнійшого єпископа Сумського та Охтирського Мефодія я був прийнятий в клір єпархії та був пострижений в іподиякони нашої церкви.

13 лютого 2009 р. уповноваженими зборами церковно-громадських організацій м.Ромни, Роменського, Недригайлівського та Липово-Долинського районів та з благословення Владики Мефодія була створена Міжрайонна Церковно-громадська Рада (МЦГР) на м. Ромни Роменський, Недригайлівський та Липово-Долинський райони. Мене було обрано головою Міжрайонної Церковно-громадської Ради.
За допомогою єпархіального управління був розроблений Статут Міжрайонної Церковно-громадської Ради з відродження духовності Сумської області на м. Ромни Роменський, Недригайлівський та Липово-Долинський райони. Статут затверджений установчими зборами ініціативної групи зі створення Міжрайонної Церковно-громадської Ради на м. Ромни Роменський, Недригайлівський та Липово-Долинський райони 13 лютого 2009 року.

Рада є юридичною особою з моменту її державної реєстрації, користується правами та має обов’язки відповідно до чинного законодавства України та її Статуту. Міжрайонна Церковно-громадська Рада обрала колегію в складі 11 членів та редакцію газети «ПРАВОСЛАВНИЙ ХРИСТИЯНИН» Української Православної Церкви Київського Патріархату. Колегію та випуск газети (яка буде видаватися для всієї області) плануємо здійснювати згідно робочого плану.
Міжрайонна Церковно-громадська Рада керується виключно статутом ради та працює в тісному порозумінні з єпархіальним управлінням. Співпрацюємо з державними установами та органами місцевого самоврядування, політичними партіями, громадськими, релігійними організаціями та іншими об’єднаннями громадян стосовно відродження духовності Української нації на місцях.

Приміщення Рада свого поки що немає. І це ускладнює її роботу. Ми мали і маємо велику надію на приміщення колишнього духовного училища у м. Ромни по вул. Щучки, але наші задуми поки що не збуваються. Тому ми маємо побудувати невелике церковне приміщення, де буде робоче місце, готель для народу, недільна школа та інше.

Аналізуючи роботу Ради, яка створена на три райони потрібно відзначити те, що чисельність парафій УПЦ Київського Патріархату зростає, але повільно. Всього по м. Ромни, Роменського, Недригайлівського та Липово-Долинського районів ми маємо 31 парафію УПЦ Київського Патріархату і працює 15 настоятелів. В тому числі по районах:

- м. Ромни – 5 парафій, 1 священнослужитель, а чисельність населення 40 тис. чол.

- Роменський район – 11 парафій, 7 священнослужителів, при тому, що в районі є 32 сільських ради, населених пунктів 130 та населення складає 39,9 тис.чол.

- Недригайлівський район – 12 парафій створено, 5 священнослужителів, при тому є в районі 19 сільських рад, населених пунктів 56 та населення району складає 26,5 тис чол.

- Липово-Долинський район – 2 парафії, 2 священнослужителі та один диякон, при тому, що в районі 22 сільських ради, населених пунктів 68 та населення району складає 29 тис.чол.З вищенаведеної статистики маю пропозицію, що в кожній чисельній сільській, селищній, міській та районній громадах ми маємо створити та зареєструвати парафію УПЦ Київського патріархату та забезпечити її священнослужителем, незалежно від того діє там, чи ні парафія іншої релігійної конфесії. Але постає питання з набором та підбором належно вихованого та навченого священства, тому вношу наступні пропозиції:

1. Єпархіальне управління може навчати усіх бажаючих на безкоштовних курсах, є приміщення Духовного училища, залишилось тільки отримати його на баланс єпархії.

2. Кожен настоятель повинен підшукати духовних доморослих бажаючих людей для навчання.

3. Благочинні кожного району повинні в обов’язковому порядку розмістити оголошення про набір слухачів на навчання в Духовному училищі в своїх районних, міських та приватних газетах. Тим більше, що такі оголошення є недорогими і їх вже надрукували деякі районні газети.Крім цього хочу наголосити на проблемних питаннях, які пов’язані з проведенням богослужінь на діючих нині парафіях. Дуже сильно вражають напівпорожні храми під час богослужінь. Чому таке діється? Щоб такого не було потрібно:

- Подвірний обхід настоятелями сіл та населених пунктів. знайомство та агітація населення до церкви.

- Заохочення дітей

- Обов’язково в зимовий період забезпечити обігрів приміщень (холодні приміщення це одна із найбільших проблем, коли не відвідують храми)

- Обов’язково потрібно забезпечити озвучення служб на весь населений пункт.

- Співпраця із засобами масової інформації, радіомовленням, телебаченням (постійно подавати статті в газети з фотографіями про події та богослужіння на парафіях.)

- Співпраця з місцевою владою (Постійно запрошувати владу на події та свята пов’язані з парафією, та приходити самому, якщо вас не запрошують на державні святкування, або нагадувати, щоб не забули запросити на святкування.) Не забувати розсилати письмові запрошення на святкування як владі, так і громадським, партійним діячам та інтелігенції.

- Активізація роботи серед дітей, учнів по створенню недільних шкіл, зацікавлення дітей роботою в церковному хорі та різних гуртках при церкві.

- Облаштуйте власний кабінет телефоном, факсом, комп’ютером з підключенням до Інтернету, щоб вас можна було завжди відшукати та й прийти на прийом з особистих питань.

- Незабути співпрацювати з воєнкоматами та збройними силами України особливо в призивний час. Ваша молитва за призовників, подарована іконка та молитовник залишать незабутню пам’ять про вас, а в подальшому і може забезпечити вас новими прихожанами.

- Особлива увага повинна бути спрямована на створення церковної крамниці де кожен зможе придбати для себе не тільки свічку, але й літературу, хрестики, іконки, погребальні набори та інше.

- Також хочу звернути увагу на будівництво церков, яке ведеться по області. Дуже багато є незавершеного будівництва. Хто не будує, у того не має майбутнього. Тому нам всім потрібно приступити до будівельних робіт, ремонту приміщень та привести у належний стан свої території. Упорядкувати документи на землю та церковне майно. Провести інвентаризацію.Особливу увагу хочу звернути на вибори. Після президентських виборів у травні місяці будуть вибори до Рад усіх рівнів, тобто: сільської, селищної, міської, районної, обласної та Верховної Ради. Я вважаю, що ми повинні все зробити для того, щоб наші парафіяни були обраними депутатами відповідних рад, щоб вони мали можливість приймати участь у формуванні бюджетів, та спрямовувати кошти на розвиток духовного відродження Українського суспільства, Української нації, створення церковних музеїв, розвиток парафій будівництво та ремонт соборів, храмів, церков, капличок.

І під завершення свого виступу хочу подякувати Вам за ту працю, яку Ви провадите серед громад, парафіян, а все, що я сказав, безумовно, потребує фінансової підтримки, тому не скупіться на прохання коштів у депутатів, різних політичних партій та у всіх достатніх людей.

Ми будемо тісно працювати з Світовим Конгресом Українців, Світовою Радою Суспільної служби - особисто з Головою п. Іриною Ващук, з республіканською Суспільною Службою та її Головою п. Надією Самуляк.

Потім було надано слово завідуючій відділом субсидії при Роменській РДА. Олена Володимирівна розповіла про механізми отримання малозабезпеченими парафіянами та священнослужителями певних субсидій та дотацій.

Після завершення зборів Преосвященнійший владика Мефодій заслухав звіти кожного благочинного в індивідуальному порядку.


        Джерело:  Прес-центр Сумської єпархії
Переглядів: 457 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Календар

«  Грудень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

АРХІВ НОВИН
web камера

Свято-Воскресенський

Собор м. Суми