Категорії розділу

Міні-чат

Наше опитування

Чи потрібно створення єдиної Української Православної Помісної Церкви
Всього відповідей: 97

Статистика

Офіційний сайт м. Шостка


Православне інтернет-радіо "Просфора"


Відправ SMS
 зі своїми побажаннями
і підтримай наш сайт


Переклад
translate

Locations of visitors to this page
____________________
ДРУЗІ САЙТУ:
Головна » 2011 » Жовтень » 15 » У Свято-Покровському храмі відбулося престольне свято
У Свято-Покровському храмі відбулося престольне свято
21:15

У 910 році, при імператорі Левові Мудрому та патріарху Макарієві, візантійська імперія вела війну з сарацинами-мусульманами (в ряді джерел — з племенами русів) й Константинополю загрожувала небезпека.

У недільний день, 1 жовтня, під час всенішної, коли Влахернский храм був переповнений богомольцями, святий Андрій, Христа ради юродивий (Андрій, який споглядав це диво, був слов'янином, у молодості потрапив до полону й був проданий у Константинополі в рабство місцевому жителю Феогносту), о четвертій годині ночі, піднявши очі до неба, побачив що йде по повітрю Пресвята Богородиця, осяяна небесним світлом й оточена ангелами і сонмом святих (Богородицю супроводжували Іоанн Хреститель та Іоанн Богослов).

Димитрій Ростовський повідомляє такі подробиці про чудесне явлення:

Коли св. Андрій з Єпіфанієм споглядали це чудесне видіння, Богоматір молилася довгий час, обливаючи сльозами Свою Боговидне й Пречистеє обличчя. Закінчивши тут молитву, підійшла до престолу, молилася і тут за стоявший нарід. Після закінчення молитви, зняла з Себе сяюче як блискавка — велике й страшне покривало, яке носила на Пречистім чолі Своїм, й, тримаючи його з великою урочистістю Своїми Пречистими руками, розпростерла над усім стоявшим народом. Здивовані ці мужі досить довгий час дивилися на це розпростерте над народом покривало, та сяючу як блискавка «славу Господню». Й доки була там Пресвята Богородиця, видно було покривало; а коли відійшла Вона, зробилося й воно невидиме. Але взявши його з собою, Вона залишила благодать тим, що булим там".

Димитрій Ростовський, «Житія святих» (1 жовтня, Слово на Покров Пресвятої Богородиці).

14 жовтня у Свято-Покровському храмі міста Шостка відбулася святкова Літургія. В цей день до храму прийшли помолитися віруючі Шостки та району, прибули на спільну молитву священики з Ямпільського, Конотопського, Середино-Будського та Кролевецького районів.

Після Літургії священики освятили пам"ятний знак жертвам голодомору та тоталітарних режимів 20-го сторіччя. Ініциатором встановлення цього пам"ятника на території храму був Михайло Скорик, голова Народного Руху Шосткінського району. Після освячення пам"ятника відбулась посвята у козаки.

















Переглядів: 610 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Календар

«  Жовтень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

АРХІВ НОВИН




web камера

Свято-Воскресенський

Собор м. Суми